понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Скопјани ограбени пред кафе бар, ги олесниле за околу 2.000 евра

pari

Последни вести

Неколку лица, синоќа во 23.15 часот на улицата Казанџиска во Скопје, ограбиле двајца од кои одзеле чанти со пари.

На С.Р. (36) му е одземена чанта во која имало 1.750 евра во разни апоени, а на З.Н. (23) двајцата од селото Батинци, Скопско, му е одземена чанта во која имало 1.000 евра, 12.000 денари, патна исправа и клучеви од возило.

Повеќе лица влегле во кафе барот кој се наоѓал на споменатата улица, а останатите останале надвор и не сакале да платат карта за влез во барот. Тие физички ги нападнале оштетените, им ги одзеле ташните и избегале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести