недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Скопјани уапсени со 10 килограми хероин на „Богородица“

Спречен шверц на дрога.

droga

Поврзани вести

Двајца скопјани утрово се уапсени на граничниот премин Богородица при обид да прокриумчарат дрога.

Според првичните информации кај лицата кои се превезувале со автомобил „Мердецес“ биле пронајдени околу 10 килограми, а најверојатно дрогата ја набавиле во Турција за преку Грција да ја пренесат во земјава.

Во моментов со лицата се разговара, а полицијата повеќе детали најавува за подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести