недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Скопјанка доби кривична за лажна пријава

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

Скопјанка доби кривична пријава бидејќи лажно пријавил кражба.

Таа лажно пријавила тешка кражба од плац сопственост на претпријатието „Пуре Фруит“ ДООЕЛ Скопје,  извршена во временскиот период од март до 07.јули годинава,   при што бил  одземен монтажен пластеник Гама во вредност од околу 1.226.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести