понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 64

Скопјанка родила мртво новороденче во својот дом

Скопјанка на 41 годишна возраст која била бремена во осми месец вчера се породила во својот дом, но новороденчето починало.

новороденче

Поврзани вести

Во 11:30 часот, 41 годишната С.П. од Скопје, која била бремена во осми месец, и се слошило и почнала да крвари. До доаѓањето на екипата од Итна медицинска помош, истата сама се породила во својот дом. Од страна на лекар била констатирана смрт кај женското новороденче, а С.П. била пренесена во Клинички центар на Клиниката за гинекологија. По наредба на Јавен обвинител телото на починатото бебе ќе биде дадено на обдукција – стои во соопштението на Министерството за внатрешни работи.

Најчитани вести