петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Скопје на дланка од ресторанот на Милениумскиот крст

Slika JSp

Поврзани вести

Директорот на ЈСП, Мишо Николов, во интервју за Нетпрес говори за новите проекти и предизвици на претпријтието. Освен бесплатниот превоз за пензионерите, тој најави и беспалатен превоз за студентите, како дел од новата програма на ВМРО-ДПМНЕ, „Проверено“.

Воедно, Николов зборува и за честите насилства во автобусите  на градскиот превоз,  за воведувањето на електронски систем за наплата на билетите, доуредување на Милениумскиот крст, продолжување на Жичницата, како и изградбата на Панорамското тркало во близина на Камениот мост.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести