четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопската обиколница затворена за сообраќај до петок

obikolnica

Поврзани вести

Скопската обиколница ќе биде затворена за сообраќај до петок.

Како што информира АМСМ, повикувајќи се на соопштението добиено од продукциската куќа “CHIC FILMS” и МАНУФАКТУРА продукција обиколницата околу Скопје (делница 3, автопат 2, кл.„Хиподром“-кл.„Сарај) во понеделник (28.09.2015 година), во време од 07:00 часот до 19:00 часот и деновите oд вторник (29.09.2015) до петок (02.10.2015), во време од 05:00 часот до 18:00 часот, ќе биде затворена за сообраќај за потребите на снимањето на францускиот филм “A FOND”.

Умерен интензитет на сообраќајот

Умерен интензитет на сообраќајот

Умерен интензитет на сообраќајот

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Возете внимателно

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

Најчитани вести