Македонија

Скопската обиколница затворена за сообраќај

Скопската обиколница затворена за сообраќај

Скопската обиколница затворена за сообраќај. Обиколницата поради снимањето на францускиот филм „А фонд“ ќе биде затворена од 5:00 до 18:00 часот.

Како што соопшти АМСМ, поради снимањето на филмот најавено до крајот на месецов обиколницата ќе биде затворена од 7 до 19 часот.

АМСМ препорачува внимателно возење

АМСМ препорачува внимателно возење
АМСМ препорачува внимателно возење

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

Интензитетот на сообраќај е умерен

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.