недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопската обиколница утре отворена за сообраќај

На скопската обиколница францускиот „Шик филмс“ го снима филмот „А фонд“

obikolnica

Поврзани вести

Скопската обиколница утре ќе биде отворена за сообраќај поради метеоролошките најави за интензивни врнежи дожд, соопшти Манифектура продукција  во име на „Шик филмс“.

Во сабота, пак, обиколницата од 5:00 до 18:00 часот ќе биде затворена за сообраќај.

На скопската обиколница францускиот „Шик филмс“ го снима филмот „А фонд“. Поради снимањето на филмот за до крајот на месецов беше најавено дека  обиколница ќе биде затворена од  7 до 19 часот.

Според Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), сообраќајот на патиштата во државата се одвива по влажни коловози.

Најчитани вести