понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопската обиколница утре отворена за сообраќај

Поради неповолната временска прогноза, екипата утре, како и денеска, нема да снима и скопската обиколница ќе биде во употреба за сообраќај за граѓаните

obikolnica

Поврзани вести

Скопската обиколница утре повторно ќе биде отворена за сообраќај поради најавата за дожд, информира македонската продукција „Мануфактура“ во име на продукцијата од Франција „Шик филмс“ која таму го снима филмот „А Фонд“.

Филмот почна да се снима во понеделникот, од кога обиколницата беше затворена за движење на возила.

Поради неповолната временска прогноза, екипата утре, како и денеска, нема да снима и скопската обиколница ќе биде во употреба за сообраќај за граѓаните.

 

Најчитани вести