понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопската обиколница утре затворена за сообраќај

затворањето на обиколницата е заради потребите на снимањето на францускиот филм „A Fоnd”.

obikolnica

Поврзани вести

Обиколницата околу Скопје утре од 7 до 19 часот ќе биде затворена за сообраќај.

Како што соопштија од продукциската куќа „Шик Филмс” и Мануфактура продукција, затворањето на обиколницата е заради потребите на снимањето на францускиот филм „A Fоnd”.

Најчитани вести