сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Скопски тинејџер прободен со нож

На 09.12.2016 година околу 22,35 часот во ЕИК од УЦ-Мајка Тереза било пријавено дека кај нив е донесен С.Д. (18) од Скопје со убодна рана од нож во пределот над срцето.

тинејџер

Поврзани вести

По кажување на неговиот родител настанот се случил во Скопје на ул.„Христо Татарчев“, на автобуска постојка каде оштетениот бил пресретнат од страна на три непознати лица, кои без повод и причина почнале да му упатуваат пцовки и закани по што едно од лицата со нож му нанел убодна рана (расекотина).

С.Д. телефонски за настанот го известил неговиот татко, кој го однел во УЦ, каде му била констатирана телесна повреда и бил задржан на понатамошно лекување. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот – стои во полицискиот билтен.

Најчитани вести