недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопскиот аеродром и денеска затворен поради магла

magla-aerodrom

Поврзани вести

Сите планирани полетувања и слетувања на скопскиот аеродром „Александар Велики“ од ноќеска се откажани поради густата магла.

Во текот на вчерашниот ден поради временските услови дел од летовите беа пренасочени кон Охрид, Софија и Белград, а дел беа откажани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести