петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопскиот аквапарк се отвара на 15 мај

И оваа сезона цената за влез во аквапаркот останува иста, 300 денари за лице за цел ден, како и илјада денари за цело семејство.

DSC_0860

Поврзани вести

Сезоната за капење во скопскиот аквапарк ќе започне на 15 мај, најави Ратко Kапушевски, директор на спортско-рекреативниот центар „Борис Трајковски“. На истата дата ќе биде отворена и летната тераса на базенот „Младост“, пренесува Дневник.

И оваа сезона цената за влез во аквапаркот останува иста, 300 денари за лице за цел ден, како и илјада денари за цело семејство. Влезот за деца до 4 години е бесплатен, а исто и за лицата со посебни потреби. И работното време останува исто – од 10 наутро до 1 часот по полноќ.

„Сите посетители при купување билет добиваат алка за која се остава депозит од 100 денари. Таа служи и како клуч за отворање на соблекувалните. При напуштање на комплексот алката мора да се врати на билетарницата. Забрането е внесување храна и пијалаци, а децата на возраст под 13 години мора да бидат придружувани од лице над 18 години. Исто така, посетителите не смеат да носат накит“, се наведува  во правилата утврдени од менаџментот.

Реквизити со кои располага аквапаркот за рекреација на посетителите се десетте тобогани, базен за деца, базен со бранови, мрзлива река. Придружни објекти се ресторанот, три кафе-барови, санитарни јазли, соблекувални и прва помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести