вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Скопскиот муфтија демантира дека бил физички нападнат од поглаварот на ИВЗ

ivz

Последни вести

Скопскиот муфтија Ибраим Шабани демантира дека бил физички нападнат од поглаварот на Исламската верска заедница. Но, потврди дека бил вербално навредуван од него во присуство на верниците и соработниците при доделувањето на признанијата на оние што придонесле, на Скопското муфтиство да му се вратат имотите кај Ибне Пајко, преку процес на денационализација, пренесува МРТ.

Шабани побара јавно извинување од поглаварот на ИВЗ, реис-ул-улема ефенди Сулејман Реџепи.

Најчитани вести