четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скопските „Шверцери“ го возеле дронот?!

sverceriii500

Последни вести

Тројца членови на навивачката група „Шверцери “ од Скопје на социјалните мрежи објавија фотографии со кои се пофалија дека тие го предизвикале инцидентот на стадионот на ФК Партизан во Белград.

Тие за албанските медиуми  изјавија „ Дела, а не зборови“ покажувајќи фотографии на кои се гледа спорното знаме и дронот кој леташе над теренот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести