вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Скопско финале во Купот на Македонија

kup na makedonija

Поврзани вести

Прволигашите од Скопје, Работнички и Металург, обезбедија пласман во финалниот натпревар од Купот на Македонија.

Најмалку посакуваниот пенал-рулет се покажа како кобен за фудбалерите на Брегалница кои успеаа во регуларните 90 минути да ја анулираат предноста на Работнички од два гола, но гостинот имаќе повеќе среќа при ударите од белата точка.
Реванш дуелот помеѓу Металург и Тетекс заврши со минимален триумф на “зелените” од Автокоманда, а единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 80 минута беше дело на Марко Симоновски.

Резултати: Металург – Тетекс 1:0 (вкупно 1:0), Брегалница – Работнички 2:0 (вкупно 2:2, 4:5 на пенали).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести