недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Скорцијанитис казнет со 18.500 долари

SOFOPKLIS

Последни вести

Центарот на кошаркарскиот клуб Макаби Тел Авив, Софоклис Скорцијанитис е казнет со седум натпревари неиграње и парична казна од 18.500 долари, заради обидот за физички напад на навивач од противнички тим по завршувањето на дуелот со Хапоел.

Симпатизер на најголемиот ривал на Макаби вербално го провоцираше Софоклис по крајот на мечот по што центарот не издржа и сакаше да го претепа…

Доколку Макаби го победи Хапоел Галил во четвртфиналето со 3:0, Скорцианитис би можел да настап на третата полуфинална средба од плеј-офот во израелската лига, бидејќи веќе паузираше на два натпревара.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести