вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Слаб снег, магла и поситни одрони на патиштата

odron na pat

Поврзани вести

Сообраќајот на сите патишта во земјата се одвива тековно на места по влажни коловози.

Врнежи од ситен снег се бележат на Попова Шапка, Стража и Маврово, но не преставуваат  проблем за одвивање на сообраќајот.

Намалена видливост поради магла е забележана на планинскиот превој Стража, каде што видливоста е од 50 до 70 метри.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража,  Демир Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги одржуваат  проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести