понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Слаб снег на Попова Шапка, останатите патишта со влажни коловози

dozd-avtomobil-pat-540x320_2015125112550

Последни вести

Снег со слаб интензитет кој не се задржува на коловозот има на Попова Шапка, а на останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Авто мото сојузот на Македонија информмира дека во општина Крива Паланка непрооден е патот од село Дурачка река до село Дреник во должина од седум километри, а на регионалниот пат Куманово-Кратово кај излезот на село Железница има попуштеност на асфалт во должина од 10 метри поради што се поставени знаци за предупредување.

Најчитани вести