сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Слаб снег на Шапка и Стража, возете внимателно

Снежните врнежи кои ги најавија метеоролозите за деновиве веќе ги има на планините

magla-avtopat2

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, претежно по влажни коловози. Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес, информираат од Диспечерскиот центар на Јавното претпријатие „Македонијапат“.

Снежни врнежи со слаб интензитет има на Попова Шапка и Стража но не претставуваат никаков проблем за одвивање на сообраќајот.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“  се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести