среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Слаб земјотрес почуствуван во Македонија

zemjotres

Поврзани вести

Слаб земјотрес со јачина од 2,8 степени почуствуван во Македонија околу 11 часот и 20 минути.

Епицентарот на земјотресот е на 13 километри северно од Ресен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести