четврток, 24 ноември 2016  |  Вести денес: 87

Слаб земјотрес утринава почувсвуван во Скопје

Според институтот, епицентарот бил во источниот дел од скопското епицентрално подрачје.

земјотрес(3)

Последни вести

Земјотрес со магнитуда од 1,6 степени според Рихтер е почувствуван во 4:55 минути во Скопје и околината, соопшти сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Според институтот, епицентарот бил во источниот дел од скопското епицентрално подрачје.

Најчитани вести