Слаб земјотрес утринава почувсвуван во Скопје

99
Земјотрес со магнитуда од 1,6 степени според Рихтер е почувствуван во 4:55 минути во Скопје и околината, соопшти сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Според институтот, епицентарот бил во источниот дел од скопското епицентрално подрачје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.