петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 38

Слаб земјотрес во Грција

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во морскиот регион меѓу Килини и Закинтос во Јонското Море.

110202270

Поврзани вести

Eпицентарот на земјотресот се наоѓал 17 километри североисточно од градот Закинтос, на длабочина од пет метри.

Нема извештаи за повредени лица или причинета материјална штета.

Најчитани вести