Магазин

Слабејте по 1 килограм на една недела со медовата диета!

Слабејте по 1 килограм на една недела со медовата диета!

Според стручњаците, тајната на оваа диета е тоа што медот му помага на телото полесно да ги согорува масните наслаги, посебно додека спиеме, како и да ја намали желбата за внесувањена грицки во текот на денот.

Нема потреба да се откажувате од ништо во исхраната, нема потреба постојано да ги броите калориите и да се мерите на вага.

Медот ќе ве натера сами да ги препознаете продуктите кои не треба да ги јадете и ќе ви помогне да ослабнете видно без потврда од вагата.

Доволно е да го замените шеќерот со мед во исхраната и денот да го започнувате и завршувате со лажиче мед стопено во чаша топла вода, половина час пред легнување и после будење.

Во текот на денот секогаш кога ќе посакате да внесете некоја нездрава храна или чоколадо, наместо тоа каснете едно лажиче мед кое ќе ве засити и ќе ја убие желбата за јадење.

Доколку се храните што е можно поздраво и го замените шеќерот со мед во пијалоците како и во исхраната, тогаш загарантирано ќе слабеете по еден килограм на една недела со медовата диета.