недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Сладолед со марихуана во чест на Боб Марли

slad

Последни вести

Мал град во Италија одлучи да му оддаде почит на легендарниот Боб Марли така што ќе продава сладолед со вкусна канабис. Креаторите на овој сладолед тврдат дека е вкусен и дека пружа одлично чувство.

Егзотичниот сладолед ќе може да се најде во продавниците за сладолед Аласија во Северна Италија, а производителите се надеваат дека нивните клиенти ќе го пробаат сладоледот пред Новата година.

slad1

Не сите експерименти со сладолед од канабис биле успешни. Во февруари, еден пар на Исланд кој го изел својот домашен сладолед од канабид е однесен во болница откако започнале да му се јавуваат халуцинации.

Најчитани вести