петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Слаткаристика со нов сингл

slatkar

Последни вести

Највлијателниот хип хоп артист, Слаткаристика,  по интернационалниот концерт во Бугарија и турнејата во Австралија официјално го најавува својот нов сингл ‘’Дими џам’’ за кој ќе излезе и видео запис на почеток на месец Јуни.

Оваа песна Слаткаристика ја работеше заедно со познатиот Ферус Мустафов и со најуспешниот артист за 2013-та година, Тајзи.

Во интересен, сосема поинаков од досегашниот чуен звук во Македонија, со етно моменти, Слаткаристика на свој хумористичен и метафоричен начин ја раскажува приказната за новата “Дими џам”.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести