среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 30

Следната недела снег и опаѓање на температурите

Во деновите од викендот и во почетокот на следната недела под влијание на поле на висок воздушен притисок и стабилна воздушна маса ќе се задржи стабилно и суво време. Температурата ќе биде во благ пораст.

температурите

Поврзани вести

Од вторник попладне се очекува промена на времето со засилен северен ветер, опаѓање на дневната температура и услови за слаби локални врнежи од снег и дожд.

Најчитани вести