петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Следната недела температура до 33 степени

toplooooo

Последни вести

Во Македонија од следната недела се очекуваат температури до 33 Целзиусови степени, прогнозираат хрватските метеоролози.

На метеоролошката мапа може да се забележи дека жешкиот бран ќе ја опфати Македонија со температура до 33 Целзиусов степен.

 

Најчитани вести