сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Следната седмица температура до 35 степени

soncevo11

Поврзани вести

Утре не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Температурата ќе достигне 31 степен.

Следните денови времето ќе биде сончево и топло. Во вторник и четврток попладне ќе има услови за локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Значително топло ќе биде кон средината на следната седмица, особено во среда, кога се очекува температурата да се движи од 28 до 35 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести