вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Следува топлотен бран во Македонија

УХМР ја објави последната прогноза за времето во наредните денови.

toplo

Поврзани вести

УХМР ја објави последната прогноза за времето во наредните денови.

Како што информираат, во следните денови Македонија ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југ која ќе предизвика сончево и многу топло време.

Најтопло ќе биде за време на продолжениот викенд кога на повеќе места температурата на воздухот ќе надмине 35 степени, а во долж повардарието ќе достигне и до 40 стпени.

Најчитани вести