сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сликите од венчавката Бред Пит и Џоли ги продадоа за два милиони долари

Brad-Pitt-and-Angelina-Jolie-Wedding-Picture

Поврзани вести

Холивудските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, фотографиите од венчавката која се случи на 23 август, ги продадоа за два милиони долари, пренесуваат денеска американските медиуми.

Актерите, фотографиите ги продадоа на таблоидите Пипл и Хелоу кои пак вчера објавија слики и детали од венчавката, но не наведоа дека ги купиле.

Овие два медиумите морале да ги здружат силите за да ги соберат парите кои оваа двојка ги побарала за фотографиите, венчавка која се случи далеку од очите на јавноста.

На венчавката присуствувале мал број на гости во замокот Миравал во Прованса, каде што холивудската двојка има имот и произведува вино „розе“.

Бред Пит (50) и Анџелина Џоли (39) се во врска од 2005 година. Имаат шест деца од кои три се посвоени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести