вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Словаците незадоволни од ждрепката за ЕП 2016

slovacite nezadovolni

Поврзани вести

Незадоволство од ждрепката за квалификсцискиот циклус за престојното ЕП во Франција, демострираше и селекторот на фудбалската репрезентација на Словачка, Јан Козак.

Исксуниот стручњак за домашните медиуми изјави дека Словачка ќе игра во многу тешка група, а во истата главниот збор ќе го имаат репрезентациите на Шпанија и Украина, додека Македонија заслужува максимален респект.

„Не сум задоволен од групата, затоа што е навистина тешка. Шпанија е европски и светски првак, а Украина е сигурно најсилната селекција од вториот барабан. Во групата ги имаме и Белорусија, Македонија и Луксембург. Тоа се квалитетни селекции. Луксембург е во подем, а Белорусија и Македонија можат на секоја репрезентација во Европа да и создадат проблем. Не очекуваат навистина тешки и неизвесни квалификации за ЕП во Франција“, изјави Козак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести