петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Словенечкиот министер за одбрана и градоначалникот на Љубљана се обвинети за измама

slovenija zname

Поврзани вести

Словенечкиот министер за одбрана Роман Јакиќ и градоначалникот на главниот град Љубљана, Зоран Јанковиќ, се обвинети во рамките на истрагата за корупција, во врска со изградбата на спортски објекти, пренесе „АФП“.

Директорот на Националната агенција за истраги изјави дека обвиненија се покренати против пет лица и една организација, против кои има основано сомневање за измама, со цел добивање на пари и социјални бенефиции.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести