вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Словенецот Лоргер потпиша за Натурхаус Ла Роха

1244211544_extras_portadilla_0

Последни вести

Поранешниот голман на унгарскиот Џер, словенечкиот голман Грегор Лоргер е нов член на шпанскиot АSOBAL лигаш Натурхаус ла Роха од Логроњо. Ова е враќање во овој клуб за Лоргер, кој настапуваше во дресот на Натурхаус во периодот меѓу 2009 и 2011 година.

Покрај за клубот од Логроњо, во Шпанија Лоргер го носеше дресот и на Ваљадолид во Шпанија, а во татковината го бранеше голот на Цеље Пивоварна Лашко. 32 годишниот словенец е трето засилување на Натурхаус ла Роха за новата сезона по Хорхе Силва од Гвадалахара и Алекс Костоја од Хуанферса. Лоргер ќе се бори за поголема минутажа на голот заедно со Акекс Санчез Капон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести