четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Словенија му го врати пасошот на Харадинај

Словенија му го врати пасошот на Харадијан

Словенија му го врати пасошот на Харадијан

Поврзани вести

Словенечките власти му го вратија пасошот на лидерот на Алијансата за иднина на Косово Рамуш Харадинај и тој набрзо ќе се врати во Косово, јави Танјуг, повикувајќи се на „Косова прес“.

– Да, го добив пасошот, рече Харадинај, не прецизирајќи кога ќе допатува во Приштина.

Харадинај е уапсен на љубљанскиот аеродром во средата по српска потерница.

Најчитани вести