понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 13

Случајот „Пуч“ одложен за 3. мај

На Заев ќе му се суди за „Пуч“

На Заев ќе му се суди за „Пуч“

Поврзани вести

На барање на Специјалното јавно обвинителство судското рочиште за предметот „Пуч“ денеска е одложено за 3.мај.

Одлагањето на рочиштето е поради жалбата на СЈО за недоставувањето копии од доказите кои ги поседува Судот, а се поврзани со овој предмет.

Во случајот „Пуч“ за шпионажа и насилство врз највисоки државни функционери, обвинети се лидерот на СДСМ Зоран Заев, контраразузнавачот Зоран Верушевски и неговата сопруга Соња, Бранко Палифров, службеник во Општина Струмица и Ѓорги Лазаревски, вработен во МВР.

Најчитани вести