недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Случај Дениса: Започна обдукцијата во Скопје

denisa-brod500

Последни вести

Започна повторната обдукција на телото на девојката пронајдена во водите на Егејското море за која грчките здравствени власти тврат дека е прилепчанката Дениса Маркоска.

Доцна синоќа пристигнаа посмртните останки, а реобдукцијата која се врши по барање на родителите треба да потврди дали телото припаѓа на Дениса .

Младата прилечанка која исчезна на 12 септември. Таа работела на бродот „Серенисима“. Две недели по неа трагаа грчките власти, но и Интерпол. Потоа беше пронајдено безживотно тело за кое ДНК анализата со 99,9% сигурност потврди дека всушност е младата Македонка.

Семејството Маркоски од Прилеп се сомнева во резултатите на грчките власти, затоа што тие го потврдија идентитетот, но не понудија никаков одговор за тоа како починала младата девојка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести