петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Слушнете ја новата песна на Тоше Проески

tose

Поврзани вести

Вчера беше промовирана досега необјавената песна на Тоше Проески.

Во рамки на одбележувањето на 8-то ѕвездено небо во чест на Тоше, беше промовирана новата песна „Ефта пуране иконе“ која е испеана на ромски јазик.

Погледнете го видеото:

Најчитани вести