сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сметката на Македонската кошаркарска федерација доиспразнета

mkf-500

Последни вести

Новото раководство на МКФ излезе со соопштение во кое се вели дека федерацијата и должи на ФИБА 20 илјади евра.

Целосно соопштение на МКФ:

Сметката на Македонската кошаркарска федерација е доиспразнета.
Активностите се отежнати со сознанието дека МКФ е должен кај ФИБА 20 000 евра, поради казната за непочитување на ждрепката и отказ на настапите во квалификациите за ЕП во 2009 година за кошаркарките.
Компензацијата на ФИБА за учество на младинските ЕП, така, ќе мора да биде искористена за подмирување на долгот што од други доспеани казни во меѓувреме е дури зголемен.

Најчитани вести