петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

СМК со осуда за сквернавењето на споменикот на АСНОМ

smk

Последни вести

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) го осудува вчерашното сквернавење на Споменикот на АСНОМ во центарот на Скопје од страна на учесниците на протестот организиран од ветераните на ОНА, невладини организации на Албанците и партиите НДП и Движењето за реформи на ДПА предводено од струшкиот градоначалник Зијадин Села, кои се приклучија на протестите на опозицијата, пред Собранието на Македонија, истото што претходно го сторија протестантите на опозицијата организирани од здружението “Протестирам“, реагираат од СМК.

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) го осудува вчерашното сквернавење на Споменикот на АСНОМ во центарот на Скопје од страна на учесниците на протестот организиран од ветераните на ОНА, невладини организации на Албанците и партиите НДП и Движењето за реформи на ДПА предводено од струшкиот градоначалник Зијадин Села, кои се приклучија на протестите на опозицијата, пред Собранието на Македонија, истото што претходно го сторија протестантите на опозицијата организирани од здружението “Протестирам“, реагираат од СМК.

Најчитани вести