недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Снајдер без размислување ја одбил понудата на Јунајтед

snajder

Поврзани вести

Холандскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Турција, Галатасарај, Весли Снајдер откри дека за време на зимскиот преоден рок добил примамлива понуда од актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, но и дека истата ја одбил без многу да размислува.

„Имаше неколку клубови кои сакаа да ме ангажираат за време на зимскиот преоден рок. Еден од нив беше и актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед. Јас веднаш ги информирав клупските челници на Манчестер дека не планирам да си заминам од Истанбул во јануари и дека нема да добијам дозвола за промена на клупската средина од челниците на Галатасарај. Во ниту еден момент не помислив дека ќе биде добро да направам промена на клупската средина во јануари. И челниците на Галата се задоволни од тоа што го прикажав во есенскиот дел од актуелната сезона. Имам незавршена работа во Турција, треба да освојам уште некој трофеј, да ја одбранам шампионската титула. Исто така не сме без шанса кога е во прашање Лигата на шампиони. Истанбул е мојот втор дом”, изјави одличниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести