вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Снајдер ќе прифати и помала плата само да се пресели во Манчестер

FBL-TUR-GALATASARAY-BESIKTAS

Поврзани вести

Холандскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Турција, Галатасарај, повторно, но сега за време на зимскиот преоден рок, ќе се обиде да издејствува трансфер во редовите на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед.

Вечниот сон на искусниот играч за врска ќе стане реалност доколку двата клуба најдат заеднички јазик околу обештетувањето кое сигурно нема да биде помало од 10 мил. фунти, а Снајде веќе има потврдено дека е подготвен да прифати и помала плата доколку добие дозвола да се пресели на “Олд Трафорд” за време на зимскиот преоден рок.

Поранешниот фудбалер на Ајакс, Реал (М) и Интер моментално има годишна плата од 4 мил. фунти, а е подготвен да прифати годишна плата од три милиони фунти доколку понудата е испратена од раководните лица на Манчестер Јунајтед.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести