недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Снег на Попова Шапка и Маврово

20141210_095302-520x292

Последни вести

На Попова Шапка од утрово вее снег со зголемен интензитет. Интензивни врнежи на снег има и во Маврово.

Врнежи со послаб интензитет иима на планинските превои. Снег вее и на Стража, Буково и Плетвар.

Најчитани вести