петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Снег на повеќе планински места, забрана за камиони на Ѓавато и Маврово

Снегот го отежна сообраќајот

sneg na straza

Поврзани вести

Поради снежни врнежи од утрово воведена е забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Ѓавато, на патниот правец Охрид – Ресен и на патот Маврово – Дебар, информира Автомото сојузот на Македонија.

Ноќеска снег вееше и на планиските превои Паланка-ДевеБаир и Стража.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести