среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Снег падна во Хрватска!

sneg

Поврзани вести

Снег падна во Хрватска, која беше зафатена од ладен бран.

Снегот во текот на ноќта паднал и на автопатот во тој дел на Хрватска, а снежната граница некаде се спуштила и до 700 метри надморска височина.

Невреме имало и во други делови од земјата, пренесуваат хрватските медиуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести