недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Снег во Југоисточна Турција

sneg str

Поврзани вести

Снежна покривка од 20 сантиметри се формира во градот Јуксекова, Југоисточна Турција, јавија турски медиуми.

Во изминатите денови таму преовладуваше дождливо време, но со падот на температурата на воздухот дождот премина во интензивен снег.

Лошото време создаде потешкотии во сообраќајот. Затворени се и движењата за патиштата, кои водат кон 50 села во округот Хаккјари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести