среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Снег во јули ги изненади туристите на Алпите

alpi2

Поврзани вести

Снег ги изненади туристите на делови од француските Алпи.

Францускиот дневен весник „Дафин либер“ објави дека туристите во градот Розије во продавниците барале санки.

Во одморалиштата Тине и Валдизер снегот ги „уништи“ шансите за параглајдинг и за велосипедски трки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести