четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Снегот го парализираше Златибор, 4000 куќи се без струја

Утринава биле ангажирани сите екипи кои на терен се обиделе да ја отстранат хаваријата и да го нормализираат снабдувањето со струја.

zlatibor

Поврзани вести

Најмалку десет златиборски села ноќеска останаа без струја, бидејќи од тежината од снегот се срушиле шест далекуводи од 10 киловати.

Без струја останале околу 4000 домаќинства во повеќе села во тој крај.

Утринава биле ангажирани сите екипи кои на терен се обиделе да ја отстранат хаваријата и да го нормализираат снабдувањето со струја.

Освен овие златиборски села, без струја се и повеќе населени места во Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести