недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Снежната бура однесе три животи во Бугарија

snezna-stihija500

Последни вести

Снежната стихија која ја зафати Северозападна Бугарија во текот на вчерашниот ден однесе три жртви.

Тешко болна пациентка почина во возилото на брзата помош на пат кон Лом, отакако поради големите количества на снег предолго чекала медицинска помош. 56-годишен маж починал во својот автомобил завеан од снег во близина на Алтимир, а друг маж бил затрупан од снежната виулица во дворот од неговата куќа во село во близина на Лом.

Станува збор за 90-годишен и изнемоштен старец кој отишол во тоалетот кој се наоѓал во дворот, паднал во снегот и не успеал да стане.

Најчитани вести