недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Снежни врнежи во Македонија

Конечно го видовме снегот.

sneg-bura-620x320

Поврзани вести

Снегот кој вчера го зафати Балканот, денска пристигна и во Македонија. Најпрво на планините, а сега веќе и во пониските места има врнежи од снег

Врнежи од снег се бележат во К.Паланка, Страцин, Куманово, П.Шапка, Стража, Маврово, Дебар, Крушево, Павлешенци и Кула, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги оддржуваат проодни си

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести